GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI

Aracınız AREX Sigorta ile güvende!!

Genişletilmiş Kasko Sigortamız ile aracınızda trafik kazası sonucu oluşabilecek hasarlar, yangın sonucu meydana gelecek hasarlar veya çalınma gibi olumsuz durumları poliçe limitiniz doğrultusunda karşılıyor, sizi ve aracınızı koruma altına alıyoruz.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI NEDİR?

Trafik Sigortasının aksine otomobil sahiplerinin istekleri doğrultusunda alınan sigorta türüdür. Aynı zamanda Trafik Sigortası sadece üçüncü şahısların hasarlarını karşılarken, Genişletilmiş Kasko sigortası sigortalının kendisine veya aracına gelecek zararları karşılar. Bir kaza sonucu sigortalının aracında veya kendisinde oluşabilecek tüm maddi ve bedenî iyileşme süreçlerini karşılar. Genişletilmiş kasko sigortası sözleşme süresi bir yıldır, birinci yılın sonunda sigortalı poliçe yenilenmezse eğer, sigortanın sağladığı teminatlardan yararlanamaz.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASINI NEDEN YAPTIRMALIYIM?
Teminatlar Teminat Limitleri
GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI TEMİNATLARI

Acil Diş Teminatı

Bagaj Kaybı

Yurtdışında Covid-19 Tedavi Giderleri

Gerektiğinde İkamet Adresine veya Sağlık Merkezine Nakil

Gerekli İlaçların Sevki

Nakit Avans

Kişisel Mali Sorumluluk Teminatı

Kanuni İşlemlerle İlgili Kefalet

Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası eğitim amacıyla yurt dışına çıkan (Erasmus, uzun süreli eğitim, yüksek lisans, dil okulu vb.) öğrencilerin yaptırması gereken bir sağlık güvencesidir. Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası poliçesi vize işlemleri esnasında gidilecek ülkenin konsolosluğu tarafından genellikle zorunlu olarak sunulması gereken evraklar arasında yer alır. Özellikle Erasmus gibi öğrenci değişim programları için öğrenci vizesi alınması gerekiyorsa, Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası yaptırmak zorunludur.
Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası vize işlemlerinde zorunlu olması dışında, yurt dışında sağlık güvencesi altında olmanızı sağlar.

Covid-19 teminatı sigorta poliçenizde teminat kapsamı dahilindedir.

Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası’ndan 0-80 yaş aralığındaki her öğrenci yararlanabilir.

Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası’nda gün sınırı yoktur. Poliçe süreniz boyunca geçerliliğini korumaktadır.

Seyahatiniz esnasında acil bir durum yaşadığınız takdirde herhangi bir aksiyon almadan önce 7/24 Hizmet veren ve poliçe kağıdınızda yazılı Asistans firmamızla iletişime geçmelisiniz.

ABD, Kanada Hariç ve Schengen Dahil Tüm Dünya ülkelerinde geçerlidir.

Seyahate katılamayacağınız durumda poliçenin başlangıç tarihinden en geç 24 saat öncesine kadar iptal için başvuru yapıp poliçenizin iade edilmesi koşulu ile iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

Yurt Dışı Eğitim Seyahat Sigortası genel şartları için tıklayın. tıklayın.