ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)

Eviniz AREX Sigorta ile güvende!

Zorunlu Deprem Sigortası, Türkiye’de olası bir deprem hadisesine karşı konutları korumak amacıyla bir kamu kuruluşu olan Doğal Afetler Sigortaları Kurumu tarafından temin edilen bir sigortadır.

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)
NEDİR?

Deprem sırasında ve sonrasında konutlarda meydana gelecek maddi zararları poliçede belirtilen sigorta bedeline kadar tazmin eden bir sigortadır.

ZORUNLU DEPREM SİGORTASINI (DASK)
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Bir deprem felaketinin yaşanması durumunda Belediye sınırları içerisinde kalan ve mesken olarak inşa edilmiş binaları deprem ve deprem ile birlikte meydana gelmesi halinde yangın, infilak, tsunami ve yer kayması risklerine karşı güvence altına alan zorunlu bir sigorta ürünüdür. Zorunlu Deprem Sigortasının sağladığı diğer avantajlar ise şu şekildedir;

Bina kısmi veya tamamen depremden zarar görse de teminat altındadır.

Deprem nedeniyle meydana gelmesi halinde yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı zararları da kapsar.

Bir deprem hadisesinin vereceği tahribat ufak bir pirim karşılığında sigorta şirketine devredilmiş olur.

Elektrik, su, doğalgaz gibi abonelik işlemleri için Zorunlu Deprem Sigortası istenmektedir.

Zorunlu Deprem Sigorta poliçeleri Türkiye’de faaliyette bulunan sigorta şirketleri tarafından tanzim edilmekte olmakla birlikte bir kamu kuruluşu olan Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından teminat sağlanmaktadır.

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)
TEMİNATLARI

AREX Sigorta'dan alacağınız Zorunlu Deprem Sigortası ile evinizde daha güven ve huzurla yaşamanız için teminat sağlanır. Zorunlu Deprem Sigortasının sağlamış olduğu teminatlar şu şekildedir;

Deprem

Depreme bağlı olarak gerçekleşmesi kaydıyla;

Yangın

İnfilak

Tusunami

Yer Kayması

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI (DASK)
GENEL ŞARTLARI

Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılması halinde Zorunlu Deprem Sigortası Genel Şartları geçerli olacaktır.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.