Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası AREX SİGORTA'DA!

AREX Sigorta ile yanınızdayız!

Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası
NEDİR?

Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası, gerçek ya da tüzel kişilerin, kendilerinin veya çalışanlarının üçüncü şahıslara verebilecekleri her türlü bedeni ve maddi zararlar nedeniyle kendisine yöneltilebilecek tazminat taleplerine yönelik sorumluluklarını teminat altına alan sigorta türüdür.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS MALİ SORUMLULUK SİGORTASI TEMİNATLARI Nelerdir?
3. şahısların ölmesi, yaralanmaları veya sakat kalmaları
3. şahıslara ait mallarda maddi zarar meydana gelmesi
EK TEMİNATLAR
  • Poliçede belirtilen gayrimenkul, asansör ve monte-charge’ların üçüncü şahıslara verdiği zararlardan kaynaklanan mali sorumluluklar,
  • Garaj ve otel işletmelerinin müşterilerin mal, hayvan ve arabalarına verecekler hasarlar
  • Sigortalının sunduğu yiyecek ve içeceklerin neden olduğu gıda zehirlenmeleri sonucunda 3. Kişilerin uğrayacağı zararlardan dolayı sigortalıya düşen yasal sorumluluklar teminat kapsamına dahil edilebilir
  • Arızi inşaat işleri (tadilat, tamirat ve yenileme) nedeniyle doğacak zararlardan ötürü sigortalıya düşen sorumluluklar
  • Sigortalının faaliyet gösterdiği binaların ve işyerinde bulunan tabela, pano, vb.nin bakım ve muhafazası da sigortalının işletme faaliyetinin bir parçası olup bunlardan aynaklanacak zararlar
ÜÇÜNCÜ ŞAHIS MALİ SORUMLULUK SİGORTASI
GENEL ŞARTLARI

Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Merak Ettikleriniz

Sigortalı gerçek kişiye bir hizmet veya vekalet ilişkisi ile bağlı olanlar, aile efradı (sigortalının eşi, evlat edindikleri, sigortalıyı evlat edinenler, sigortalı ile birlikte oturmaları halinde kardeşleri, damatları, gelinleri ve kendisi tarafından bakılan sair akrabaları, sigortalının eşinin usul ve füruu ile kardeşleri.) ile sigortalı tüzel kişinin sınırsız sorumlu ortakları ve yetkili kişileri üçüncü sahıs sayılmamaktadır.

Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası isteğe bağlı bir sigorta türü olup yaptırılması mecburi değildir.

Küçük, orta, büyük ölçekli işletmeler

Endüstriyel ve ticari kuruluşlar

Oteller

İnşaat sanayi

Üretim (makine, metal, elektrik-elektronik, plastik, tekstil, otomotiv, bilgi teknolojileri)

Yiyecek-içecek sektörü

Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk sigortası sigortalı ve/veya çalışanlarının 3.şahıslara vereceği maddi veya bedeni zararları teminat almaktadır.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.