Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası AREX SİGORTA'DA!

AREX Sigorta ile yanınızdayız!

TAŞIYICI SORUMLULUK SİGORTASI
NEDİR?

Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası taşıma sırasında emteada meydana gelecek zıya ve hasarlar nedeniyle yurt içinde taşımacılık yapan nakliyeciye yüklenebilecek yasal sorumluluğu güvence altına alan sigorta türüdür.

TAŞIYICI SORUMLULUK SİGORTASI
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Türk Ticaret Kanunu’na göre taşıyıcı eşyanın taşınmak üzere teslim alınmasından teslim edilmesine kadar geçecek süre içerisinde eşyanın hasarından ve zıyaından sorumludur. Taşınan eşyada meydana gelecek zararlarla ilgili sorumluluk taleplerinin güvence altına alınması için Taşıyıcı Sorumluluk Sigortası yaptırılmalıdır.

TEMİNAT KAPSAMINA İLİŞKİN BİLGİLER

Taşınan eşyaların özellikleri, nakil vasıtasının türü ve sefer güzergahına göre “Teminatlar” bölümünde belirtilen klozlar çerçevesinde teminat verilmektedir.

Teminatlar

Taşıyıcı sorumluluk sigortalarında 2 ana teminat çeşidi vardır.

Dar Teminat: Kamyon Klozu kapsamındaki riskler nedeniyle nakliyeciye yüklenebilecek sorumluluğa güvence sağlanmaktadır. Nakil vasıtasının yanması, çarpması, çarpışması, ateş, yıldırım, seylap, köprü yıkılması, kamyon veya treylerin devrilmesi sonucunda taşınan malda meydana gelecek zıya ve hasarlar nedeniyle nakliyeciye düşecek yasal sorumluluk teminat kapsamındadır.

Nakil vasıtasının yanması

Nakil vasıtasının çarpması

Nakil vasıtasının çarpışması

Ateş

Yıldırım

Seylap

Köprü yıkılması

Geniş Teminat: Bütün Rizikolar (All Risks) olarak adlandırılan bu teminat Institute Cargo Clauses (A) (1.1.82)’de yer alan istisnalar dışındaki tüm risklerden doğan sorumluluk halleri için teminat sağlamaktadır.

Genel şartlara bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.tsb.org.tr/tr/mevzuat/sigortacilik/genel-sartlar

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.