MAKİNE KIRILMA SİGORTASI

Makineniz AREX Sigorta ile güvende!

AREX Sigorta’nın sunmuş olduğu Makine Kırılması Sigortası, işyerlerinizde bulunan makinelerinizi ani ve beklenmedik sebeplerden dolayı oluşabilecek risklere karşı güvence altına alır.

MAKİNE KIRILMA SİGORTASI
NEDİR?

Bir işletmenin envanterinde kayıtlı bulunan, deneme devresi tamamlanmış çalışır durumdaki makinelerin çalışmaları esnasında veya aynı işyerinde bakım, yenileme, temizleme, yer değişimi gibi durumlarda ani ve beklenmedik bir şekilde bozulmaları veya montaj, döküm, kalıp, malzeme ve işçiliğin kusurlu olması sonucunda, elektriksel sorunlar, tıkanma, ani ısınma soğuma, basınçlı kaplardaki deformasyonlar, çalışanların kusuru, ihmali veya sabotajı, doğal afetler ve terör de dahil olmak üzere pek çok riskten dolayı oluşabilecek makinelerdeki kırılma ve bozulma masraflarını karşılayan bir mühendislik sigortası türüdür.

MAKİNE KIRILMA SİGORTASINI
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Özellikle üretim yapan tesislerde makinelerin birbirine bağlı senkronize çalıştırılmaları makinelerden birinde meydana gelebilecek bir arıza nedeniyle tüm üretimi durdurabilmektedir. Bu tür beklenmedik durumların yaşanması halinde ciddi üretim kayıpları, malzeme kayıpları hatta gelir kayıpları söz konusu olabilmektedir. İşyeri sahipleri bu tür öngörülemez riskleri kendi üstlerinde taşımak yerine katlanılabilir bir prim karşılığında makinelerini sigorta ettirmek suretiyle güvence altına alabilirler. Makine Kırılması Sigorta poliçesinin sağlamış olduğu diğer avantajlar ise şöyledir:

İşletme kazalarına karşı teminat sağlar.

Malzeme ve işçiliğin kusurundan kaynaklanan zararları temin eder.

Çalışanların veya üçüncü şahısların ihmali, kusuru, dikkatsizliği veya sabotajından dolayı oluşacak zararlar temin edilir.

Poliçede özellikle istisna edildiği belirtilmemiş her türlü durum teminat kapsamında değerlendirilir.

Kapalı kaplardaki alçak basınç sebebiyle oluşacak ezilme ve yırtılmalar teminat kapsamındadır.

Ani ısı artış ve azalışlarından kaynaklanan zararlar.

Elektrik kaynaklı arızalar sonucu oluşan zararlar teminat kapsamına dahil edilebilir.

İşletmenin teminat kapsamında bir olay neticesinde durmasından kaynaklanan kar kayıpları da poliçeye dahil edilebilmekte olup hasar sonrasında tesisin yeniden işletmeye alınana kadar geçen sürede oluşan kar kayıplarının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

MAKİNE KIRILMA SİGORTASI
TEMİNATLARI

AREX Sigorta'dan alacağınız Makine Kırılma Sigortası ile işletmenizde kullandığınız makinelerinizin bozulması, üretiminize engel olmasın! Makine Kırılma Sigortasının sağlamış olduğu teminatlar şu şekildedir;

İşletme Kazaları

Model, Kalıp ve İşçilik Kusurları

Yağlama Kusurları

Elektriksel Hasarlar

Tıkanma ve Yabancı Maddelerin Girmesi

Santrifüj Kuvvetinden Meydana Gelen Parçalanmalar

Buhar Kazanlarındaki Su Noksanlığı

Su Çekiçlemesi, Ani Olarak Isınma ve Soğumalar

Kapalı Kaplardaki Alçak Basınç Nedeniyle Oluşan Ezilme ve Yırtılmalar

Fırtına, Kasırgadan, Dondan veya Çözülen Buz Parçalarının Yürümesinden Oluşan Hasarlar

Çalışanların İhmali, Kusuru veya Sabotajı

İstisna Edilmeyen Diğer Hallerden Kaynaklanan Hasarları Temin Eder

MAKİNE KIRILMA SİGORTASI
GENEL ŞARTLARI

Makine Kırılma Sigortası için yukarıda belirtmiş olduğumuz teminat ve avantajlarından faydalanmak isteyen müşterilerimizin sigortadan yararlanabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır.

Makine Kırılması sigortası

Makine Sigortası Genel Şartları

Makine Kırılmasına Bağlı Kar Kaybı Sigortası Genel Şartları esaslarınca yapılmaktadır.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.