Teminatınız/Kefaletiniz AREX Sigorta ile güvende!

Kefalet Sigortası, borçlu olan sigortalıyı zor duruma düşürebilecek her türlü maddi duruma karşı kefil olmayı sağlayan sigorta türüdür. Sözleşme ve kânunda belirlenmiş yükümlülükleri yerine getirememe riskine karşı teminat sağlar.

KEFALET SİGORTASI
NEDİR?

Kefalet Sigortası, sigortalının “kefili” olur ve bu sayede; sigortalının herhangi bir kuruma borcu olup, bu borcu ödeyemediği takdirde, Kefalet Sigortası borcu ödeme teminatı sağlar. Kefalet Sigortası, bankacıların sunmuş olduğu teminat mektupları ile benzerlik göstermektedir.

KEFALET SİGORTASINI
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Kefalet Sigortasına sahip olan sigortalı, aşağıda sırasıyla belirttiğimiz avantajlara sahip olur;

Kesin Kefalet Senedine sahip olan sigortalı, poliçeyi süresinden önce iade etmesi durumunda, fazla ödenen primi, geri alma imkanına sahip olur.

Avans ödeme teminatı sayesinde, sigortalının avans ödemesi alacak kişiye karşı borçlanmamısı adına devreye girer.

İmalat/Bakım/Onarım teminatı sayesinde sigortalı, inşaat halinde işçilik kusuru olarak ortaya çıkan zararları teminat altına alır.

Ödeme Teminatı sayesinde sigortalı, tüm taşeronlara ve işçilere yapılacak ödemelere karşı teminat sağlar.

Sözleşme teminatı sayesinde, sigortalının bir sözleşmede yerine getirmesi gereken sorumluluklarını, gerektiği şekilde yerine getirememesi durumunda teminat sağlar.

KEFALET SİGORTASI
TEMİNATLARI

AREX Sigorta'dan alacağınız Kefalet Sigortası ile borçlu durumlara karşı kefil olma teminat sağlanarak, borcunun kolaylıkla ödenmesini sağlar. Kefalet Sigortasının sağlamış olduğu teminatlar şu şekildedir;

Avans Ödeme Teminatı

Kamu Alacakları Teminatı

İmalat/Bakım/Onarım Teminatı

Performans Teminatı

Emniyet Suistimal Teminatları

Gümrük ve Mahkeme Teminatı

Sözleşme Teminatı

Kamu İhaleleri Teminatı

KEFALET SİGORTASI
GENEL ŞARTLARI

Kefalet Sigortası için yukarıda belirtmiş olduğumuz teminat ve avantajlarından faydalanmak isteyen müşterilerimizin sigortadan yararlanabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.