AREX Sigorta’dan çalışanlarına kâr payı!

AREX, kuruluşundan itibaren sürdürdüğü kârlılık odaklı büyüme stratejisi neticesinde ortaya çıkan şirket karını çalışanlarıyla paylaşıyor. Daha önce yıllık bazda kâr payı ödeyen Şirket, bu yıl ise çeyrek bazında kâr payı ödemeyi kararlaştırdı ve 2023 yılı ilk çeyrek karından belirlenen tutarı tüm çalışanlarıyla paylaştı.


Sigorta sektörünün büyüyen markalarından biri olan AREX, çalışanlarına verdiği önemle adından söz ettiriyor. Mutlu çalışanlar hedefiyle yola çıkan şirket, şimdi de bilanço kârını çeyreklik dönemlerde çalışanlarıyla paylaşmaya başlayarak bu yönde bir adım daha attı. Daha önce Şirketin esas sözleşmesinde düzenlenen oranlara göre yıllık bazda kâr payı ödeyen Şirket, bu yıl çeyrek bazında kâr payı ödemeyi kararlaştırdı ve Şirketin tüm çalışanlarına 2023 yılı ilk çeyrek verilerine ilişkin kar payları ödendi.


“Karlı büyümeyi çalışanlarımızla birlikte sağladık”


AREX’in büyüme sürecinde yetkin insan kaynağının çok önemli olduğunu vurgulayan AREX Genel Müdür’ü A. Sertem DEMİR; kâr payı uygulamasıyla çalışan bağlılığını artırırken, şirkete katma değer sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Demir, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “AREX’in başarısında, çalışanlarımızın büyük pay sahibi olduğunu düşünüyoruz. Şirketimiz esas sözleşmesinde öngörülen esaslar çerçevesinde bilanço kârının belirli bir kısmını çalışanlarımızla paylaşıyoruz. Bu uygulamada her kademeden çalışan, emeğinin ve Şirketin başarısına yaptığı katkının karşılığını somut olarak görüyor. Şimdi bu uygulamayı bir adım daha ileri taşıyıp, Şirketimizin karını çeyrek bazında çalışanlarımızla paylaşma uygulamasını başlattık.”