Arex Sigorta’da Sermayenin Artırılması Resmileşti

2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan kararla sermaye artışı resmiyet kazanırken sigortacılık ve bankacılık sektöründen tecrübeli bir isim de yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Arex Sigorta 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti ve şirketin yapısına güç katacak kararlar alındı. Yönetim Kurulunca hazırlanan ve şirket sermeyesinin artırılmasını öngören esas sözleşme değişikliği, Ticaret Bakanlığı ve SEDDK tarafından uygun bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde yapılan 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan kararla sermaye artışına yönelik esas sözleşme değişikliği kesinlik ve resmiyet kazanmış oldu.

Olağan Genel Kurulda, sermaye artışının yanı sıra şirketin yönetim kurulu kadrosu da genişletildi. Halihazırda görev yapan yönetim kurulu üyelerinin yeniden üyeliğe seçilmelerinin ardından, sigortacılık ve bankacılık sektörünün tecrübeli isimlerinden Erhan Özsertel de yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Demir: “Yolumuza güçlenerek devam ediyoruz.”

Arex Sigorta Genel Müdürü Sertem Demir, Olağan Genel Kurul sonrası yaşanan bu gelişmelerin şirketin yapısına güç kattığını belirterek; “Daha önce Yönetim Kurulu olarak hazırladığımız sermaye artışı teklifimiz hem Ticaret Bakanlığı hem de SEDDK tarafından uygun bulunmuştu. Bunun üzerine toplanan Olağan Genel Kurulumuzda bu kararı resmileştirmiş olduk. Ayrıca hepimizin yakinen tanıdığı ve sigortacılık sektörünün önemli isimlerinden Erhan Özsertel de yönetim kurulumuza seçildi. Hem sermaye artışının resmiyete kavuşması hem de kuruluşumuzdan bu yana danışman olarak bizimle birlikte olan Erhan Bey’in yönetim kurulumuza katılması ile yolumuza daha da güçlenerek devam ediyoruz. Yaşanan bu gelişmelerin şirketimize ve sektöre hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

Özsertel: “Önümüzdeki dönemde güzel işler başaracağız.”

Olağan Genel Kurul sonrasında yeni seçilen Arex Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Özsertel, Arex Sigortanın bir parçası olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek; “Kuruluşundan bu yana danışman olarak içinde yer aldığım Arex Sigorta’nın bugün itibariyle artık yönetim kurulu üyesi olarak görevime devam edeceğim. Sermaye artışı ve yönetim kurulumuzdaki bu güçlenmeyle birlikte önümüzdeki dönemde çok daha güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Yaşanan bu gelişmelerin hayırlı olmasını temenni ederim. dedi.

Arex Sigorta Hakkında

Yenilikçi bakış açışı ve yüzde yüz yerli sermayeyle, 2020 yılı eylül ayında yola çıktı. Güven temelinde bir yolculuk inşa etmek ve sigortalıların ihtiyaçlarına etkin çözümler sunmayı amaçlıyor. Hız ve zamanı iyi kullanarak kendine özgü bir yol oluşturuyor. Güçlü, sigortaya inanan, işinin uzmanı, deneyimli kadro ve yetkin acentelerle sigortaya yeni bir bakış açısı kazandırmak için çalışıyor. Müşteri memnuniyetini ve güvenini kazanmak için hızlı, çözüm odaklı; teknolojiyi ve gelişmeleri takip ediyor.