AREX Sigorta SEDDK’dan Ruhsat Aldı

Nisan 2021’de sigorta sektörüne katılan AREX Sigorta, 2021 yılında SEDDK’nın faaliyet ruhsatı yeterliliklerini de tamamlayan ilk sigorta şirketlerinden biri oldu. AREX Sigorta’nın kurucu Genel Müdürü Hakan Muştu, “Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan, güçlü, sigortaya inanan, işinin uzmanı, deneyimli kadromuz ve yetkin acentelerimizle elementer branşa yeni bir bakış açısı kazandırmak istiyoruz” dedi.

AREX Sigorta, yenilikçi bakış açışıyla sigorta sektörüne Nisan 2021’de katıldı. Pandemi gölgesi altında geçen 2021 yılının zorlu ekonomik ve sosyal şartlarında kurulan AREX Sigorta, hissedarlarının Türk Sigorta sistemine inancı ve Türkiye’ye olan bağlılığıyla, sigorta sektörüne deneyimli ve yetkin bir kurucu kadro ile giriş yaptı. AREX Sigorta, 2021 yılında SEDDK’nın faaliyet ruhsatı yeterliliklerini de tamamlayan ilk sigorta şirketlerinden biri oldu. 

AREX Sigorta’nın kurucu Genel Müdürü ve sigorta sektörünün deneyimli ismi Hakan Muştu, en son Türkiye Sigorta Acente ve Broker Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürüyordu. AREX Sigorta’nın kuruluşu ile ilgili olarak Genel Müdür Hakan Muştu “Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan, güçlü, sigortaya inanan, işinin uzmanı, deneyimli kadromuz ve yetkin acentelerimizle elementer branşa yeni bir bakış açısı kazandırmak istiyoruz. Acentelerimizle beraber yürümek, sigortalılarımızın ihtiyaçlarını hızlı ve üst seviye hizmet anlayışıyla karşılamak amacındayız. İlk aşamada SEDDK’ın belirlediği tüm şartları tamamladık. 2021’in zorlu şartlarında kendini sigortaya adamış bir ekip ile birlikte güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum” dedi. Genel Müdürlüğü İstanbul Kavacık’ta bulunan AREX Sigorta, ekibine yetkin ve deneyimli çalışanları da katarak ilk poliçesini kesmeyi heyecanla bekliyor.