GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI

Aracınız AREX Sigorta ile güvende!!

Genişletilmiş Kasko Sigortamız ile aracınızda trafik kazası sonucu oluşabilecek hasarlar, yangın sonucu meydana gelecek hasarlar veya çalınma gibi olumsuz durumları poliçe limitiniz doğrultusunda karşılıyor, sizi ve aracınızı koruma altına alıyoruz.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI
NEDİR?

Trafik Sigortasının aksine otomobil sahiplerinin istekleri doğrultusunda alınan sigorta türüdür. Aynı zamanda Trafik Sigortası sadece üçüncü şahısların hasarlarını karşılarken, Genişletilmiş Kasko sigortası sigortalının kendisine veya aracına gelecek zararları karşılar. Bir kaza sonucu sigortalının aracında veya kendisinde oluşabilecek tüm maddi ve bedenî iyileşme süreçlerini karşılar. Genişletilmiş kasko sigortası sözleşme süresi bir yıldır, birinci yılın sonunda sigortalı poliçe yenilenmezse eğer, sigortanın sağladığı teminatlardan yararlanamaz.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASINI
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Genişletilmiş Kasko Sigortasının, sigortalıya sağladığı birçok avantajı vardır, bu avantajların başında; sigortalının kendisinde meydana gelecek maddi ve bedenî hasarların karşılanıyor olması gelir. Genişletilmiş Kasko Sigortasının sağlamış olduğu diğer avantajlar ise şu şekildedir;

Sigortalının aracında meydana gelebilecek yanmaların tamamı Genişletilmiş Kasko Sigortası sayesinde karşılanır.

Sigortalının aracında hırsızlık sonucunda meydana gelecek hasarların tamamı Genişletilmiş Kasko Sigortası sayesinde karşılanır.

Doğal afetler sonucunda (sel, tsunami, toprak kayması gibi) meydana gelecek hasarların tamamı Genişletilmiş Kasko Sigortası sayesinde karşılanır.

Kaza sonucunda aracınızı onarım süreci nedeniyle kullanamamanız durumunda poliçeniz doğrultusunda geçici araç Genişletilmiş Kasko Sigortası sayesinde tahsis edilir.

Birçok ek teminat sayesinde sigortalı, olası kötü durumlara karşı Genişletilmiş Kasko Sigortası sayesinde güvence altına alınır.

Kaza sonucunda açılan davalar ve hukuksal tüm süreçte koruma, Genişletilmiş Kasko Sigortası avantajlarındandır.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI
TEMİNATLARI

AREX Sigorta'dan alacağınız Genişletilmiş Kasko Sigortası ile aracınızın başına gelebilecek her türlü hasarlarda teminat sağlar. Genişletilmiş Kasko Sigortasının sağlamış olduğu teminatlar şu şekildedir;

Çarpma, Çarpışma, Yanma

Hırsızlık, Hırsızlığa Teşebbüs

Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, Terör

Sel ve Su Baskını

Toprak Kayması, Fırtına, Dolu ve Yıldırım

Ferdi Kaza

Hukuksal Koruma

Yetkili Olmayan Kişilerce Çekilme

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk

Anahtar Kaybı

Kemirgen ve Vahşi Hayvan Zararları

EK TEMİNATLAR

Deprem

Manevi Tazminat

Yurtdışı Teminatı

Kullanım Tarzına Göre Satın Alınabilecek Teminatlar

Tedavi Masrafları

Hasarsızlık Koruma Teminatı

Kişisel Eşya Teminatı

3x7, 2x15 ve 3x30 Yedek Araç Hizmeti

Radyo-Teyp, Kolon ve Diğer Ses Sistemleri Koruma Teminatı

Yeni Değer Klozu

Ek Teminatlar
GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI
ASİSTANS HİZMETLERİ

Asistans hizmeti, sigorta poliçesinin yanı sıra sigorta şirketinin sigortalıya sunmuş olduğu ek teminatlar olarak değerlendirilebilir. İhbar noktalarından alacağınız bilgiler ve yönlendirmeler ile hasarınızın tespiti ve tazmini için gerekli olan tüm süreç hızlı ve kolayca çözümlenir. 0850 474 13 13 nolu çağrı merkezimizden, bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTASI
GENEL ŞARTLARI

Genişletilmiş Kasko Sigortası için yukarıda belirtmiş olduğumuz teminat ve avantajlarından faydalanmak isteyen müşterilerimizin sigortadan yararlanabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.