Emtea Sigortası AREX SİGORTA'DA!

AREX Sigorta ile yanınızdayız!

EMTEA NAKLİYAT SİGORTASI
NEDİR?

Muhtelif nakil vasıtalarıyla gerçekleştirilecek emtea sevkiyatı sırasında meydana gelecek kaza ya da olay nedeniyle taşınan emteanın zarar görmesi, hasarlanması sonucu ortaya çıkacak zarar ve kayıpları genel ve özel şartlar ile belirlenmiş sınırlar çerçevesinde karşılayan, sevkiyatın olağan seyrindeki aktarmaları da kapsayan sigorta ürünüdür.

EMTEA NAKLİYAT SİGORTASI
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Nakil vasıtalarında taşınan emtea sevkiyat sırasında birçok riskle karşı karşıyadır. Nakil vasıtasının kaza yapması, yangın, hırsızlık, sel, deprem, grev, kargaşalık, halk hareketleri, terör, yükleme ve boşaltma rizikoları bunlardan bazılarıdır. Emtea Sigortası verilen teminatın türüne bağlı olarak bu risklere karşı güvence sağlar.

TEMİNAT KAPSAMINA İLİŞKİN BİLGİLER

Emteanın özellikleri, nakil vasıtasının türü ve sefer güzergahına göre Londra Enstitü klozları ve Emtea Nakliyat Sigortası Genel Şartları çerçevesinde teminat verilmektedir.

Teminatlar

Emtea sigortalarında 3 ana teminat çeşidi vardır.

Tam Ziya: Bu teminat nakil vasıtasının fiilen ve mutlak suretle tamamının zıyaı neticesinde sigortalı malların fiilen ve tamamen zıyaı haline münhasır olmak üzere akdedilmiş rizikoları temin eder. Denizyolu taşımalarında bütün avaryalar ve masraflar ile kurtarma ve müşterek avarya masrafları teminat kapsamının dışındadır. Her türlü depolarda bekleme sonucu oluşabilecek rizikolar sigorta teminatından hariçtir.

Dar Teminat: Bu teminat, nakil vasıtasının kaza yapması sonucu malın hasarı ile klozlarda kapsamı belirtilen rizikolara karşı teminat sağlar. Dar Teminat için kullanılan klozlar aşağıdadır.

  • Kamyon Klozu

  • Demiryolu Klozu

  • Institute Cargo Clauses (C) (1.1.82)

Geniş Teminat: Bütün Rizikolar (All Risks) olarak adlandırılan bu teminat, klozlarda yer alan istisnalar dışındaki tüm riskler için teminat sağlamaktadır.
Geniş Teminat için kullanılan klozlar aşağıdadır.

  • Institute Cargo Clauses (A) (1.1.82)

  • Institute Cargo Clauses (Air) (1.1.82)

Tüm bunlara ek olarak alınabilecek ek teminat türleri;

Harp Teminatı (sadece havayolu ve denizyolu taşımalarında verilebilmektedir.

Grev, Kargaşalık, Halk Hareketleri ve Terör Teminatı

Kloz ve genel şartlara bu linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.tsb.org.tr/tr/mevzuat/sigortacilik/genel-sartlar

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.