BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI

Bina Tamamlamanız AREX Sigorta ile güvende!

Bina Tamamlama Sigortası bir kefalet sigortası türüdür. Bu ürün sayesinde hem inşaat firmalarına hem de konut sahibi olacak kişilere teminat sağlanmaktadır.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI
NEDİR?

Bina Tamamlama Sigortası, konut sahibi olacak kişinin tüm haklarını kolaylıkla savunabilmesini sağlayan sigorta türüdür. Sigortalı, konutunu yaptıracağı inşaat firması/müteahhit ile yaşayabileceği olası kötü durumlar sonucunda haklarını arayabileceği ve zarara uğramadan konutlarını yaptırabileceği sigorta türüdür.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASINI
NEDEN YAPTIRMALIYIM?

Bina tamamlama sigortasının, sigortalıya sağladığı birçok avantaj vardır bu avantajların en rağbet göreni ise: Bina inşaat halinde iken müteahhidin iflas etmesi, kasten bırakması veya vefat etmesi gibi durumlarda, inşaatın kaldığı yerden devam etmesine olanak sağlar. Bina Tamamlama Sigortasının sağlamış olduğu diğer avantajlar ise şu şekildedir;

İnşaat halinde iken müteahhidin vefat etmesi ve inşaatın yarım kalması sonucunda, sigorta inşaatın devam etmesini sağlar.

Hem inşaat firmasını, hem de sigortalıyı korur.

Bina Tamamlama Sigortasının sunmuş olduğu asistans hizmetleri sayesinde birçok ek hizmete tek bir poliçede sahip olabilirsiniz.

Denetimi sigorta şirketi üstlenerek, tüm iki süreci de en kaliteli şekilde sonlandırma imkanı.

Doğal afetler sonucunda inşaatta gelecek hasarların karşılanmasını sağlar.

İnşaat protokolünde belirlenmiş şartlara uyulmaması sonucunda sigorta, başka bir inşaat firması ile sözleşme yaparak, inşaatın tamamlanması garantiler.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI
TEMİNATLARI

AREX Sigorta'dan alacağınız Bina Tamamlama Sigortası ile inşaat halindeki yapınızı sorunsuz bir şekilde tamamlayın! Bina Tamamlama Sigortasının sağlamış olduğu teminatlar şu şekildedir;

Bina Tamamlama Sigortasının Ana konusu, Satıcının Müteahhidin İflas Etmesi

Satıcının Müteahhidin Gerçek Kişi Olması Durumunda Mirasçılarının Mirasını Reddetmesi Şartıyla Ölmesi

Müteahhidin Taahüt Etmiş Olduğu Teslim Tarihinde Herhangi Bir Gecikme Oluşması

EK TEMİNATLAR

Deprem Sonucu Hasarlar

Yanardağ Püskürmesi Sonucu Hasarlar

Toprak Kayması Sonucu Hasarlar

Fırtına Sonucu Hasarlar

Sel Sonucu Hasarlar

Ek Teminatlar
BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI
ASİSTANS HİZMETLERİ

Asistans hizmeti, sigorta poliçesinin yanı sıra sigorta şirketinin sigortalıya sunmuş olduğu ek teminatlar olarak değerlendirilebilir. Binanızda oluşabilecek hasarların bildirimi için aşağıda belirtilen ihbar noktalarından bize ulaşabilirsiniz. İhbar noktalarından alacağınız bilgiler ve yönlendirmeler ile hasarınızın tespiti ve tazmini için gerekli olan tüm süreç hızlı ve kolayca çözümlenir. 0850 474 13 13 nolu çağrı merkezimizden, bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI
GENEL ŞARTLARI

Bina Tamamlama Sigortası için yukarıda belirtmiş olduğumuz teminat ve avantajlarından faydalanmak isteyen müşterilerimizin sigortadan yararlanabilmesi için bazı şartlar bulunmaktadır.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.