Mutluluk onların da hakkı

Koleksiyonunuzu güvence altına alabileceğinizi bilmek size gönül rahatlığı sağlayacaktır.

İster tek bir sanat eserine ister birçok dış mekân heykeline veya sanat eseri koleksiyonuna sahip olun, sigorta poliçeniz ile koleksiyonunuzu güvence altına alabileceğinizi bilmek size gönül rahatlığı sağlayacaktır.

AREX KOLEKSİYON ESERLERİ SİGORTASI
NEDİR?

Sigorta sektöründe Fine Art Insurance olarak da bilinen Koleksiyon Eserleri Sigortası, koleksiyon eserlerinizi deprem, yangın, seylap, nakliye ve kazaen kırılma ve birçok ek teminat ile güvence altına alan all-risk esaslı poliçe türüdür.

AREX KOLEKSİYON ESERLERİ SİGORTASI'NIN AVANTAJLARI NELERDİR?
Emniyeti Suistimal
Taşıma
Mali Mesuliyet
Yeni Koleksiyon Parçaları
Enkaz Kaldırma
Değer Artışı
MERAK ETTİKLERİNİZ

  • Poliçe dönemi süresince koleksiyon eserlerinin uğrayacağı fiziksel kayıp ve hasarlar poliçeniz kapsamında güvence altındadır.
  • Koleksiyon eserlerinin; başka bir adrese ve/veya başka bir adresten, taşınması sırasında meydana gelen fiziksel kaybı veya hasarı teminat altındadır.
  • Başka bir adreste sergilenmesine onay verilen koleksiyon eserlerinin, sigorta adresi dışında meydana gelen fiziksel kaybı veya fiziksel hasarı poliçe kapsamına dahildir.
  • Koleksiyonun sigortalı adreste veya başka bir adreste sergilenmesi, muhafazası veya adresler arasında nakliyesi esnasında 3. Şahısların uğrayabileceği zararlar teminat dahilindedir.
  • İlgili Koleksiyon Eserleri Sigorta poliçesinde emniyeti suistimal de poliçe kapsamı dahilinde olup Koleksiyonun sigortalının ana adresinde muhafazası esnasında, çalışanları tarafından çalınması güvence altındadır.
  • Koleksiyon parçasının tamirat, tadilat, rötuş veya bakım için başka adrese nakli ve o adreste muhafazası esnasında uğrayabileceği zararları kapsamaktadır.
  • Koleksiyon, bir çift veya setin parçasıysa kısmi olarak yerine konulması veya tamiri mümkün koleksiyon parçaları için hasar yeniden üretim masraflarının tamamını veya parçanın tamiri ve yeniden üretilmesi mümkün değilse sigortalı bedeli kadar tazminat ödenecektir.


Koleksiyon Eserinin hasarlanması durumunda tamiratın veya yerine konmasının mümkün olmaması halinde oluşan değer kaybı tazminatı hasar olarak ödenebilmektedir.

Sigorta Şirketi, satın alma tarihinden itibaren yedi gün içinde Sigorta Şirketi’ne bildirimde bulunulması ve uygunluk alınması ile ek bir prim ödenmesi koşuluyla yeni Koleksiyon Eserlerini poliçeye dahil edebilir.

Sigorta poliçesi tanzimi esnasında iş bazında değerlendirmeye alınacak olup uygunluk alınması ile Koleksiyon Eserleri Sigorta poliçesi Dünyanın her yerinde geçerli olabilecektir.

BİZE SORMAK İSTEDİĞİNİZ
KONULAR MI VAR?

Görüş ve önerileriniz bizim için çok önemli. AREX Sigorta veya sigortacılık hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorularınız için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Arex Sigorta, %100 yerli ve milli sermaye ile kurularak, 2020 yılında sigorta sektörüne ilk adımlarını atan, müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet sunan sigorta şirketidir.

AREX Sigorta’da, Aracınız için: Genişletilmiş Kasko Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, Konutunuz için: Konut Paket Sigortası, Konut Eşya Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İşyeriniz için: İşyeri Paket Sigortası hizmeti sunmaktayız.

AREX Sigorta’da, İnşaat All-Risk Sigortası, Elektronik Cihaz Sigortası ve Makine Kırılma Sigortası hizmeti sunmaktayız.